Лидс загуби уште една легенда – почина нивниот поранешен капитен Тревор Чери

Поранешниот капитен на Лидс јунајтед, Тревор Чери починал на 72 години, потврди англискиот второлигаш, кој пред две недели се прости …

Лидс загуби уште една легенда – почина нивниот поранешен капитен Тревор Чери Прочитај повеќе