Голманот на Пелистер ја има најдобрата одбрана во ЕХФ Европската лига

Пелистер со пораз ја стартуваше сезоната во ЕХФ Европската лига откако на домашен загуби од данскиот Архус со 27:30. Мала …

Голманот на Пелистер ја има најдобрата одбрана во ЕХФ Европската лига Прочитај повеќе