Генсхајмер се враќа дома во Мајнхајм

Капитенот на ракометната репрезентација на Германија, Уве Генсхајмер, од наредната сезона повторно ќе го носи дресот на Рајн Некар Левен. …

Генсхајмер се враќа дома во Мајнхајм Прочитај повеќе