Шкендија доведе напаѓач од Бразил: Вагнер Гонсалвеш пристигна во Тетово

Македонскиот прволигаш Шкендија комплетираше уште едно големо засилување за следната сезона. Нов фудбалер на тетовскиот тим е напаѓачот од Бразил, …

Шкендија доведе напаѓач од Бразил: Вагнер Гонсалвеш пристигна во Тетово Прочитај повеќе