Top Sport

Валенсија

Вилјареал продолжи со лудата летна серија, овојпат падна Валенсија (видео)

Вилјареал се искачи на петтото место во Ла лига со 2:0 победата над Валенсија, со која продолжи фантастичната серија на …

Вилјареал продолжи со лудата летна серија, овојпат падна Валенсија (видео) Прочитај повеќе

Денот кога Ривалдо го постигна „најјакиот“ хет-трик во историјата (видео)

Ривалдо останува „икона“ на „Ноу Камп“, и навивачите на Блауграна никогаш нема да заборават што направи за нив Бразилецот во …

Денот кога Ривалдо го постигна „најјакиот“ хет-трик во историјата (видео) Прочитај повеќе

Драма на „Месталја“ – Леванте со пенал во 98. минута спаси реми (видео)

Валенсија и Леванте одиграа 1:1 на „Месталја“ во дербито на градот, откако прво Валенсија во 90-тата минута го „скрши“ отпорот …

Драма на „Месталја“ – Леванте со пенал во 98. минута спаси реми (видео) Прочитај повеќе

Валенсија бара казна за тренерот на Аталанта, Гасперини

Шпанскиот клуб Валенсија побара од УЕФА и од италијанските власти да го казнат тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини, откако 62-годишниот …

Валенсија бара казна за тренерот на Аталанта, Гасперини Прочитај повеќе

Scroll to Top