Top Sport

Валид Хамиди

Шкупи: Победата му ја посветуваме на Валид Хамиди, кој не доби виза за Литванија

Македонскиот претставник Шкупи го победи литванскиот тим Хегелман со убедливи 0:5 во првиот натпревар од квалификациите во Конференциската лига. Триумфот …

Шкупи: Победата му ја посветуваме на Валид Хамиди, кој не доби виза за Литванија Прочитај повеќе

Хамиди: Верувам дека Шкупи може да извлече позитивен резултат на „Максимир“

Македонскиот првак Шкупи во вторник ќе му гостува на хрватскиот шампион Динамо Загреб во второто квалификациско коло од Лигата на …

Хамиди: Верувам дека Шкупи може да извлече позитивен резултат на „Максимир“ Прочитај повеќе

Scroll to Top