Мара Гомез стана првата трансродова фудбалерка која одигра меч

Аргентинката Мара Гомез стана првата трансродова фудбалерка која одиграла професионален меч, откако Аргентинската фудбалска федерација (АФА) и дозволи да настапува …

Мара Гомез стана првата трансродова фудбалерка која одигра меч Прочитај повеќе