Top Sport

Владимир Темелковски

Владимир Темелковски прв го осуди Стоилов, сега вели дека тој му е слабост (фото)

Филип Темелковски, спортскиот директор на Македонската кошаркарска федерација пак се огласи за случајот со капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов. Откако …

Владимир Темелковски прв го осуди Стоилов, сега вели дека тој му е слабост (фото) Прочитај повеќе

Директорот на МКФ до Стоилов: Срамен чин од поранешен добитник на наградата „Спортист на годината“

Директорот на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Владимир Темелковски, на Фејсбук се огласи по повод гестот на Стојанче Стоилов, кој синоќа …

Директорот на МКФ до Стоилов: Срамен чин од поранешен добитник на наградата „Спортист на годината“ Прочитај повеќе

Scroll to Top