Top Sport

Збигњев Боњек

Боњек ги поддржува Наполи во ЛШ: Играат подобар фудбал од Реал Мадрид

Полската фудбалска легенда, а сега потпретседател на УЕФА, Збигњев Боњек верува дека Наполи се најсериозни кандидати за титулата во Лигата …

Боњек ги поддржува Наполи во ЛШ: Играат подобар фудбал од Реал Мадрид Прочитај повеќе

Боњек удри по Јуве: Суперлига, а не можат да ја победат малата Аталанта

Претседателот на Полската фудбалска федерација, и поранешен напаѓач на Јувентус, Збигњев Боњек го нападна својот поранешен клуб, велејќи дека е …

Боњек удри по Јуве: Суперлига, а не можат да ја победат малата Аталанта Прочитај повеќе

Боњек: Пјатек е како кога си вљубен во нова девојка

Претседателот на Полската фудбалска федерација и легенда на Јувентус, Збигњев Боњек вели дека атмосферата околу новата полска сензација, напаѓачот на …

Боњек: Пјатек е како кога си вљубен во нова девојка Прочитај повеќе

Scroll to Top