Top Sport

ЖФК Љуботен

ЖФК Љуботен декласиран од Сент Полтен во квалификациите за ЛШ

Женскиот фудбалски првак ЖФК Љуботен доживеа убедлив пораз (7-:0) од австрискиот шампион Сент Полтен во првиот меч од квалификацискиот турнир …

ЖФК Љуботен декласиран од Сент Полтен во квалификациите за ЛШ Прочитај повеќе

ЖФК Љуботен доведе две Бразилки за квалификациите во ЛШ

Актуелниот женски фудбалски првак на Македонија, тимот на ЖФК Љуботен, доведе две нови засилувања за настап во квалификациите на ЛШ. …

ЖФК Љуботен доведе две Бразилки за квалификациите во ЛШ Прочитај повеќе

ЖФК Љуботен ќе игра против Сент Полтен во квалификациите за ЛШ како домаќин на турнирот

Македонскиот фудбалски првак во женска конкуренција, тимот на ЖФК Љуботен, го доби ривалот во групната квалификациска фаза за Лигата на …

ЖФК Љуботен ќе игра против Сент Полтен во квалификациите за ЛШ како домаќин на турнирот Прочитај повеќе

Scroll to Top