Жоао Педро доби дозвола да игра за Италија

Фудбалерот на Каљари, Жоао Педро, доби дозвола од ФИФА да го смени спортското државјанство. Педро, во иднина ќе го носи …

Жоао Педро доби дозвола да игра за Италија Прочитај повеќе