Почина прославениот кошаркар Зоран Сретеновиќ

Почина прославениот кошаркарски репрезентативец на поранешна Југославија, Зоран Сретеновиќ (57), информираа српските медиуми. Со репрезентацијата на Југославија тој освои златни …

Почина прославениот кошаркар Зоран Сретеновиќ Прочитај повеќе