Ѓоковиќ му се одмазди на Медведев за Њујорк со пресврт-триумф во Париз

Новак Ѓоковиќ по шестипат е победник на Мастерс тенискиот турнир во Париз. Српскиот тенисер со пресврт со 2-1 (по сетови …

Ѓоковиќ му се одмазди на Медведев за Њујорк со пресврт-триумф во Париз Прочитај повеќе