Top Sport

ФУДБАЛ

ТОП ВИДЕО

Бразил е во осминафинале, Касемиро го проби швајцарскиот бедем

Бразил е вториот осминафиналист на Светското првенство. После светскиот првак Франција и „кариоките“ ја остварија втората победа на Мундијалот совладувајќи ја Швајцарија со 1:0. Без...

Прочитај повеќе

Изненадување од Франција: Бензема би можел да заигра на СП во Катар?

Репрезентацијата на Франција веќе се пласираше во осминафиналето на Светското првенство по двете победи во првите две кола, против Австралија и против Данска. Интересна информација...

Прочитај повеќе

Вардар побара дербито со Пелистер да се игра в недела и Комити да дојдат во Битола

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар побара од раководството на Пелистер да дозволи присуство на навивачката група Комити во Битола, а дербито да се одигра ден...

Прочитај повеќе

Роналдо со поддршка за Нејмар: Ќе се вратиш уште посилен, гладен за голови

Поранешниот бразилски фудбалер Роналдо му даде поддршка на сонародникот Нејмар, кој поради повреда ќе ги пропушти преостанатите два меча на „кариоките“ на Светското првенство во...

Прочитај повеќе
Scroll to Top