Top Sport

Бањаја во Дукати, Зарко и Мартин ќе возат за Прамак

Дукати и неговиот сателитски тим Прамак Рејсинг Дукати ги објавија имињата на возачите кои ќе возат за овоие тимови наредната сезона во Мото ГП шампионатот. За Дукати ќе возат Џек Милер и Франческо Бањаја , додека Прамак ги потврди Жоан Зарко и Хорхе Мартин.

Ова значи дека Милер и Бањаја од стателитскиот ќе се преселат во фабричкиот тим на Дукати. Од претходно беше познато дека Милер ќе вози во Дукати, а тимот денес потврди дека Бањаја ќе го наследи Андреа Довициозо.

Во исто време Прамак го потврдија трансферот на 30 годишниот Зарко од Авинтија, додека Мартин во „кралската класа“ доаѓа од Мото 2 шампионатот.

 

AnimeTV anime tv anime tv: Watch Fairy Tail (Dub) Episode 144 (https://animetv.cc/m/4e42/ep-144)

AnimeHeaven boruto anime heaven: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://animeheaven.pro/m/0rWP) Episode Preview 02

Scroll to Top