Top Sport

Број 1 и злато на новата кацига на шампионот Макс Ферстапен

Формула 1 шампионот, Макс Ферстапен ја претстави својата нова кацига за сезоната 2022, со која возачот на Ред бул потврди дека се откажува од својот препознатлив број 33 за бројот 1, со голема златна ѕвезда за неговата прва светска титула.

dobivaj vesti na viber

Ферстапен го оправда својот огромен талент со првата титула од Ф1 шампионатот откако го совлада Луис Хамилтон во последниот круг од последната трка од сезоната во Абу Даби.

„Малку злато, како што гледате, дури и ‘ви дава крила’ е во злато, така што е посебно кул. Решив не само да го сменам дизајнот, туку да ги сменам и боите. Секако, побарав ѕвезда на задниот дел за титулата“, објасни Ферстапен.

Холанѓанецот ќе биде првиот светски шампион од Себастијан Фетел во 2014 година, кој ќе го носи бројот 1 во Формула 1 шампионатот.

go88 không cho rút tiền phần mềm hack tài xỉu go88 miễn phí go88 mới

Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022 sunwin energy shenzhen sunwin intelligent-a

Scroll to Top