Top Sport

Давидовски заврши на четвртото место на „Норисринг“

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски имаше добар настап на патеката „Норисринг“ и заврши на четвртата позиција во ТЦР Европа, додека неговиот тимски колега Франко Џиролами го освои првото место.

dobivaj vesti na viber

Давидовски беше осми во завршницата, но го покажа неговиот квалитет и успеа да стигне до четвртото место, а со тоа освои 27 бода.

Тимот на Давидовски и Џиролами се наоѓа на лидерската позиција. Следната трка во ТЦР Европа се вози во Германија.

Scroll to Top