Top Sport

Ферстапен за Хамилтон: Се почитуваме, но далеку од тоа дека сме пријатели

Макс Ферстапен, лидерот во шампионатот на Формула 1, говорел за односот што го има со актуелниот шампион, Луис Хамилтон.

Ова е особено интересно, по инцидентот во кој беа вклучени двајцата возачи на трката за Големата награда на Велика Британија. Хамилтон го закачи болидот на Ферстапен, по што Холанѓанецот заврши надвор од патеката. Поради силината на ударот, тој мораше да оди во болница на дополнителни прегледи.

„Се почитуваме, но далеку од тоа дека имаме некаков близок однос. Имаме различни животни стилови, се гледаме само на трките“, рекол Ферстапен.

Холанѓанецот пред трката во Унгарија има осум поени повеќе од Хамилтон.

„Не играм никакви психолошки игри со Хамилтон. Се обидувам да се фокусирам само на трките. Останатото не ме допира. Знам дека до самиот крај борбата ќе биде неизвесна, не смеам непотребно да си ја трошам енергијата.

Формула 1 шампионатот продолжува со трката на Хунгароринг, на 1.август.

Website https://wcostream.cc: Watch Mazinkaiser SKL (Dub) wcostream Episode 3 anime stream

AniWatch: Val x Love anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro animes online

AnimeDao: Nanbaka: Season 2 (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl anime websites

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Ello: https://ello.co/animefreakws

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home

Scroll to Top