Top Sport

Хамилтон се раздели со долгогодишниот менаџер Хајнс

Луис Хамилтон пред стартот на одбраната на седмата Формула 1 титула во својата кариера се раздели со својот долгогодишен менаџер и близок пријател, Марк Хајнс, јавуваат британските медиуми.

Хамилтон цела зима се „натегаше“ со потпишувањето на новиот договор со Мерцедес, за на крај да потпише едногодишен договор, во кој ќе ја брка рекордната осма светска титула. Колку во овие преговори имал влијание Хајнс не е познато, но сега тој нема да биде дел од проектот.

Хајнс стана менаџер на Хамилтон пред седум години, кога Британецот реши да го отпушти сопствениот татко, Ентони од оваа позиција по личните несогласувања. Хајнс беше директор на „Проектот 44“, заедничката компанија на Хајнс и Хамилтон.

AnimeTV anime tv all free for you: The Misfit of Demon King Academy (https://animetv.cc/m/nz0n) Episode 13

4Anime 4anime app ios: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291

Scroll to Top