Top Sport

Иџе Стефановски оствари триумф на трката во Португалија

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе беше стигна до победа во својата категорија и класа на трката на патеката „Рампа да Фалпера“ во Брага, Португалија.

Тој со својот автомобил „Hyundai i30 TCR“ постави време од 2:12.780 и за две секунди беше побрз од најблискиот конкурент за првото место.

Иџе втора година по ред триумфално се враќа од Брага.

 

Scroll to Top