Top Sport

Промена на кариерата – од тркач стана порно-ѕвезда (галерија)

Првата жена која настапуваше во Суперкарс серијата, Рене Грејси вели дека не се двоумела да ја смени кариерата и наместо да заработува со воланот да стане порно-ѕвезда, додавајќи дека ја има целосната поддршка од семејството.

Грејси стана позната како натпреварувачка во Австралиската Суперкарс серија, но немаше голем успех и признава дека едвај преживувала во седумте години како тркачка, пред да стане порно-ѕвезда и да заработува 25.000 долари неделно од новата професија.

„Тоа беше најдоброто нешто што сум го направила во мојот живот. Ме постави во финансиска ситуација за која сонував и уживам во тоа. Другите нека мислат што сакаат, јас заработувам добри пари и се чувствувам пријатно. Верувале или не, мојот татко знае што правам и ме поддржува“, вели Грејси во интервју за „Њуз корп Австралија“.

25-годишната Грејси имаше само еден топ 10 финиш во 17 трки во последната сезона во Супер 2 серијата во 2015 година.

 

View this post on Instagram

 

Featuring corona virus nails 🦠☹️

A post shared by RENÈE GRACIE 🧂 (@renee_gracie) on

 

View this post on Instagram

 

Merry Easter 🐣

A post shared by RENÈE GRACIE 🧂 (@renee_gracie) on

 

View this post on Instagram

 

If your looking at this photo because you don’t like me. Sucks to be you but I’m glad your here 🤓

A post shared by RENÈE GRACIE 🧂 (@renee_gracie) on

 

View this post on Instagram

 

Quick act natural

A post shared by RENÈE GRACIE 🧂 (@renee_gracie) on

 

View this post on Instagram

 

I really need to finish my tattoo 🤪

A post shared by RENÈE GRACIE 🧂 (@renee_gracie) on

Scroll to Top