Top Sport

Саинс кажа дека не сака да биде како Барикело, па мораше да се правда

Возачот на Ферари, Карлос Саинс Јуниор вели дека е разочаран што неговите зборови биле погрешно протолкувани откако изјави дека не сака да ја има улогата на поранешниот бразилски тркач, Рубенс Барикело во италијанскиот тим.

За шпанските медиуми, Саинс изјави дека нема да биде „верен поручник“ во тимот и дека нема да помага како што Рубенс Барикело му помагаше на Михаел Шумахер. Но, сега тој вели дека зборовите се извадени од контекст поради тоа што Барикело имаше успешна кариера.

„Кога ќе те запрашаат како кој би сакал да бидеш, Барикело или Шумахер, нормално е да кажеш дека сакаш да си возачот кој освоил седум титули. Тоа има смисла. Но, потоа го погледнуваш насловот и таму се тврди дека ти велиш дека не сакаш да бидеш како Барикело. Нормално дека Бразилците ќе ме критикуваат. Прво, колку победи имаше тој? Единаесет. Колку имам јас? Нула! Кој сум јас да го критикувам Рубенс! Јас сум добар пријател со него, го почитувам и разочаран сум што се појавија такви наслови. Никогаш не зборувам лошо за другите возачи, посебно за возачи на Ферари кои победуваа за тимот“, вели Саинс.

https://4anime.biz 4anime hunter x hunter

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

KissAnime: Hakkenden -Eight Dogs of the East- anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kissanime2

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/gogoanimebe

App gumroad: https://app.gumroad.com/gogoanimebe

Scroll to Top