Луис Хамилтон паузата меѓу две Ф1 трки ја искористи да ја посети Модната недела во Њујорк, каде што американските таблоиди го „фатија“ во сомнително блиски односи со американската поп-ѕвезда Ники Минаж.

Хамилтон, кој неодамна ја претстави својата нов модна линија во соработка со Томи Хилфигер, е „самец“ откако ја прекина долгогодишната врска со уште една поп-пејачка, Никол Шерцингер.

Четирикратниот шампион бил забележан во ресторан со пејачката по завршувањето на посетата на модната недела. Иако, американските таблоиди би можеле малку да го пребараат Интернет за да сфатат дека Хамилтон е Ф1 возач, а не НАСКАР ѕвезда.

 

View this post on Instagram

 

Last night was mad real @lewishamilton @tommyhilfiger #NYFW

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on