Top Sport

(Видео) Иџе вози Ферари на ридски патеки

Игор Стефановски – Иџе вчера го освои третото место, во „Група 1“ на трката во Рехберг, Австрија.

Иџе во Австрија настапи со новиот автомобил „Ферари 488“. Резултатот што го постигна е извонреден со оглед на тоа што се уште се „запознава“ со новиот автомобил.

По трката во Рехберг за која беа пријавени 247 возачи од 18 земји Иџе на социјалните мрежи објави видео и напиша: Дали знаете како е да се вози Ферари на ридски патеки?

Scroll to Top