Почетна Фудбал Страна 1874

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Аргентинската полиција трага по братот на Меси

Постариот брат на фудбалската ѕвезда Лионел Меси, Матијас, во Аргентина се бара со потерница.Матијас Меси со својот брод се насукал во песок па побарал...

Мурињо потроши 340 милиони евра и смета дека тоа не е...

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, смета дека на неговиот тим му недостига креативност во средниот ред. Според него тоа е главната причина што...

Рамос ќе игра со заштитна маска, Бејл повторно повреден

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, закрепнал од повредата на носот, со која се здоби на натпреварот со Атлетико и поради која пропушти три...

Во драматичен финиш, Кавасаки со првата титула од Џеј лигата (видео)

Кавасаки Фронтале ја освоија првата титула во историјата на тимот, во драматичен финиш на јапонската Џеј лига, „крадејќи“ ја титулата од актуелните шампиони Кашима...

Ибрахимовиќ му порачал на Венгер: Златан не оди на проба

Златан Ибрахимовиќ вели дека на стартот на неговата кариера му било понудено да дојде на „проба“ во Арсенал, но дека тој ја отфрлил таа...

ЦАФ: Учесниците на Мундијалот ќе добијат по 500.000 долари

Пет африкански репрезентации кои ќе настапат на Светското првенство во Русија, за спроведување на подготовките ќе добијат по 500.000 долари, соопшти Африканската фудбалска конфедерација...

Озил: Ми се потеа рацете кога се ракував со Зидан

Пред дербито против Манчестер јунајтед, германскиот ас на Арсенал, Месут Озил потврди дека негов фудбалски идол е Зинедин Зидан и дека кога првпат се...

Сампаоли контра Марадона: Аргентина ќе биде многу силна

Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли е сигурен дека финалистите од 2014 година ќе имаат добар настап на Мундијалот следната година, одговарајќи на критиките на Диего...

Кеирош се налути на Иранците: Ако не ви се допаѓа, отпуштете...

Карлос Кеирош ги предизвика иранските фудбалски власти да го отпуштат од селекторската позиција на Иран и покрај тоа што ги квалификуваше на СП во...

Обамејанг на дружба со „братот“ Нејмар

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Пјер-Емерик Обамејанг помина забавна вечер со ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Нејмар. Двајцата изгледаа совршено опуштено во петок навечер, и очигледно се...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО