Top Sport

Понуда за Роналдо пристигнала само од Саудиска Арабија

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, иако тоа не е по негова желба. Сепак, за него во клубот не пристигнала ниту една официјална понуда, освен од неименуван клуб од Саудиска Арабија кој нудеше пари за рекорден трансфер.

dobivaj vesti na viber

Роналдо се врати на тренинзите пред самиот почеток на Премиерлигата и јасно е дека и во наредната сезона ќе го гледаме во дресот на Манчестер Јунајтед.

Сезоната во Англија започнува претстојниов викенд, а интересно е дека Роналдо веднаш би можел да биде стартер, затоа што Ентони Марсијал се пожалил на повреда.

Манчестер Јунајтед во првото коло на „Олд Трафорд“ го пречекува Брајтон в недела.

Scroll to Top