Почетна Фудбал Страна 2125

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Баерн шест недели без Милер

Јуп Хајнкес се врати од пензија за да го заземе местото на Карло Анчелоти на тренерската позиција во Баерн Минхен и за кратко време...

И девојката контра Линделоф

Манчестер јунајтед и нивниот дефанзивец Виктор Линделоф немаа најдобра недела. По поразот од 2:1 од Хадерсфилд, токму Швеѓанецот беше посочен како главен виновник за...

Најлудиот пенал во историјата: Голманот ова нема да го заборави

Снимка на неверојатен гол од пенал на својот профил на Твитер постави „Фокс Спорт Азија“. Иведувачот на пеналот шутира силно во гредата, голманот го слави...

Среќен роденден Пеле

Едисон Арантес до Насименто – Пеле е роден на денешен ден, 23 октомври, пред 77 години. Пеле е легенда на светскиот фудбал за кого...

Видиќ за Дејли Мејл: Носот може да се поправи, гордоста не

Легендата на српскиот фудбал и Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, понудил неколку интересни одговори во интервјуто за „Дејли Мејл“.Србинот најмногу говорел за периодот од кариерата...

Нејмар: Неоправдано сум исклучен, цело време примав удари

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, смета дека одлуката судијата да му го покаже вториот жолт картон во 87 минута, на дербито во Марсеј, била „престрога...

Килијан Мбапе е „златното момче“

Секоја година, италијанскиот дневен весник „Тутоспорт“ ги објавува 40-те најдобри млади играчи во трката за нивната награда „Златно момче“, а победникот го одредува публиката....

На Клоп му е доста од Дејан Ловрен!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп призна дека е исфрустриран од слабата одбрана на неговиот тим, посочувајќи го посебно хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен и неговата...

Уругвајските фудбалери штрајкуваат

Четири натпревари од уругвајската лига, вклучувајќи го дуелот на врвот на табелата меѓу Пењарол и Дефенсор се откажани во неделата по борбата на играчите...

Алегри му се заблагодари на Манџукиќ за црвениот картон

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри му се заблагодари на хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ за добивањето на црвениот картон во првото полувреме од мечот против...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Џумхур: Американските тенисери се арогантни, Сок е најлошиот!

Најдобриот тенисер од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур во интересно интернет-интервју со „Спорт клуб“ зборуваше за тоа каков е односот на американските тенисери кон...