Top Sport

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  – ФИФА – УЕФА – ФФМ

Голманот на Шапекоенсе на тренинг првпат откако ја загуби ногата

Жексон Фолман беше еден од шесте преживеани на страшната авио-несреќа во која загинаа 71 луѓе кога авионот кој го носеше …

Голманот на Шапекоенсе на тренинг првпат откако ја загуби ногата Прочитај повеќе

Симеоне: Каков Евертон, Атлети ќе ме трпат уште две години

Диего Симеоне ги отфрли шпекулациите дека ќе биде следниот менаџер на Евертон, посочувајќи дека Атлетико Мадрид ќе „мораат да го …

Симеоне: Каков Евертон, Атлети ќе ме трпат уште две години Прочитај повеќе

Саудиска Арабија, ОАЕ и Бахреин не патуваат во Катар

Саудиска Арабија, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин нема да учествуваат во Купот на нациите од Персискиот залив, бидејќи турнирот се …

Саудиска Арабија, ОАЕ и Бахреин не патуваат во Катар Прочитај повеќе

Ниасе: Научив да играм на улиците, затоа сум толку цврст

Напаѓачот на Евертон, Умар Ниасе вели дека неговиот борбен дух на теренот доаѓа поради неговото потекло, односно бидејќи научил да …

Ниасе: Научив да играм на улиците, затоа сум толку цврст Прочитај повеќе

Затворање на „Ноу Камп“ ако фановите на Барса ја навредуваат Шпанија

Претседателот на шпанската Ла лига, Хавиер Тебас објасни дека навивачите на Барселона имаат право да пеат песни за независноста на …

Затворање на „Ноу Камп“ ако фановите на Барса ја навредуваат Шпанија Прочитај повеќе

Scroll to Top