Top Sport

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  – ФИФА – УЕФА – ФФМ

Јаневски ќе го предводи Олимпијакос од Никозија

Поранешниот македонски селектор, Чедомир Јаневски, повторно ќе работи на Кипар, тој договорил соработка со Олимпијакос од Никозија. Јаневски во минатото, …

Јаневски ќе го предводи Олимпијакос од Никозија Прочитај повеќе

Џанлука Вијали е клучен човек во преземањето на Интер?

Според италијанскиот бизнис весник „Ил соле 24 оре“, Џанлука Вијали и неговата консултантска куќа „Тифози ЛТД“ е клучниот фактор во …

Џанлука Вијали е клучен човек во преземањето на Интер? Прочитај повеќе

Scroll to Top