Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Барселона криела дека во тимот има заразени со коронавирусот

Шпанците се подготвуваа за ре-старт на сезоната, која беше прекината поради пандемијата на вирусот Ковид-19. Клубовите пред три недели добија дозвола да започнат со тренинзи,...

Реал нема да игра на „Сантијаго Бернабеу“

На 11 јуни со градското дерби Севилја-Бетис ќе продолжи сезоната во Ла Лига. Реал Мадрид во недела ќе игра против Еибар. Претседателот на клубот...

БиХ го прекина шампионатот, Сараево стана шампион, Железничар се буни

Натпреварувачката комисија на Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина потврди дека сезоната 2019/20 нема да се доигра бидејќи нема услови за фудбал, прогласувајќи го...

Олмо со прв, Вернер со 25. бундеслигашки гол, Лајпциг со лесна...

РБ Лајпциг се искачи на третото место во Бундеслигата со девет поени заостанување зад Баерн Минхен, откако во „гол-шоу“ на „Рајненерги“ стигнаа до 4:2...

Роналдо бил пред потпис со Милан пред „превратот“?

Масимилијано Мирабели, поранешниот спортски директор на Милан, тврди дека Кристијано Роналдо бил пред потпишување со „росонерите“ во 2018 година, пред да се случи „превратот“...

Адвокат: Најдоброто што го направи Стам во Феенорд е тоа што...

Дик Адвокат му порача на Јап Стам дека најдоброто нешто што го направил како тренер на Феенорд е тоа што заминал, продолжувајќи ја војната...

Серија А го објави распоредот, Јуве-Лацио на 20 јули

Серија А и официјално го објави распоредот на натпреварувањата по рестартот на лигата на 20 јуни, потврдувајќи дека дербито меѓу двата првопласирани тимови Јувентус...

Почетино: Мојот Саутемптон направи револуција во англискиот фудбал

Маурисио Почетино тврди дека неговиот Саутемптон, каде што беше тренер сезона и пол од јануари 2013 направил најголемо влијание во англискиот фудбал и „пресврт“...

Меси сигурно останува, заврши можноста да си замине од Барса

Капитенот Лионел Меси сигурно не заминува од Барселона ова лето, откако Аргентинецот реши да не ја искористи клаузулата во неговиот договор која му дозволуваше...

Фабрегас: Мурињо и со гушкањето фудбалери има „своја игра“

Ветеранот Цеск Фабрегас вели дека неговиот поранешен тренер Жозе Мурињо дури и со гушкањето на одредени пораки си играл „ментални игри“ со својот состав. Во...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Џумхур: Американските тенисери се арогантни, Сок е најлошиот!

Најдобриот тенисер од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур во интересно интернет-интервју со „Спорт клуб“ зборуваше за тоа каков е односот на американските тенисери кон...