Top Sport

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  – ФИФА – УЕФА – ФФМ

Јунајтед ја турна Вила кон Чемпионшип, „им дише во врат“ на Челси и Лестер

Манчестер Јунајтед вечерва покажа класа против Астон Вила. На „Вила парк“ со 3 гола ги собра трите бода, 0-3 беше …

Јунајтед ја турна Вила кон Чемпионшип, „им дише во врат“ на Челси и Лестер Прочитај повеќе

Удинезе го закопа СПАЛ и избега од опасна зона, за Нестор-гол десетина минути

Екипата на Удинезе како гостин славеше убедлива победа 0-3 против „фенерџијата“ во Серија А, екипата на СПАЛ во рамки на …

Удинезе го закопа СПАЛ и избега од опасна зона, за Нестор-гол десетина минути Прочитај повеќе

Мајорка на Трајковски го среди Леванте на Барди за злато-вредни бодови

Екипата на Мајорка освои многу важни три бода во борбата за опстанок против екипата на Леванте која е безбедна на …

Мајорка на Трајковски го среди Леванте на Барди за злато-вредни бодови Прочитај повеќе

Тотенхем зема бод, а Борнмут изгуби два во борбата за опстанок

Екипите на Борнмут и Тотенхем одиграа 0-0 во натпреварот од 34 коло во Премиерлигата. Иако „петлите“ беа фаворити на хартија, …

Тотенхем зема бод, а Борнмут изгуби два во борбата за опстанок Прочитај повеќе

Нани: Гладувавме, во куќите имавме глувци и гуштери!

Португалскиот фудбалски интернационалец во редовите на Орландо, популарниот Луис Нани за порталот „Players Tribune” ја раскажа својата животна приказна, пред …

Нани: Гладувавме, во куќите имавме глувци и гуштери! Прочитај повеќе

Далиќ ќе ги предводи „коцкастите“ и во Катар, во 2022 година

Селекторот на фудбалската селекција на Хрватска, Златко Далиќ останува на клупата на „коцкастите“. Иако неговиот договор истече минатиот месец и …

Далиќ ќе ги предводи „коцкастите“ и во Катар, во 2022 година Прочитај повеќе

Сопругата на Боатенг е нимфоманка, поради неа му се нишаше бракот на Коби (фото)

Мелиса Сата (34) последните 4 години е во брак со фудбалерот Кевин-Принц Боатенг. Од 2006 до 2011 година беше во …

Сопругата на Боатенг е нимфоманка, поради неа му се нишаше бракот на Коби (фото) Прочитај повеќе

Scroll to Top