Top Sport

Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене

Поранешната српска кошаркарка Милица Дабовиќ тврди дека била донесена во еден грчки клуб само бидејќи претседателот  на клубот сакал да …

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене Прочитај повеќе

Кокошков прв фаворит за клупата на Фенербахче

Селекторот на српската кошаркарска репрезентација и помошник-тренер на Сакраменто кингс, Игор Кокошков се договорил да стане новиот тренер на Фенербахче, …

Кокошков прв фаворит за клупата на Фенербахче Прочитај повеќе

Scroll to Top