Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Џејмс и Кливленд се вратија со доминантна победа (видео)

Враќањето во Кливленд дефинитивно им годеше на кошаркарите на Кавалирс, кои успеаја да ја намалат предноста на Бостон во финалето на Источната конференција по...

Лука Дончиќ е МВП на сезоната

Кошаркарот на Реал Мадрид, Лука Дончиќ, на свечената церемонија одржана вечерва во Белград, ја доби МВП наградата, за најкорисен играч во Евролигата оваа сезона....

Реал пресилен за „Армејците“, во „дуел на титаните“ со Фенер

Реал Мадрид и Фенербахче ќе се судрат во супер-финалето на Евролигата, откако „кралскиот клуб“ по лошиот старт на полуфиналето против ЦСКА Москва, се созеде...

Фенербахче ќе ја брани титулата од Евролигата

Иако потешко од очекувањата, Фенербахче со 76:67 го совлада Жалгирис за да се пласира во финалето на Евролигата по првото полуфинале во Белград. Актуелниот шампион...

Во МЗТ не штедеа зборови: Работнички беше и остана гробар на...

Пред новата пресметка за титулата во македонската кошарка, МЗТ Скопје ја „вжешти“ атмосферата со соопштение во кое го нарекува својот вечен ривал Работнички, „гробар...

Работнички ја напаѓа, МЗТ ја брани шампионската титула

Тренерите на МЗТ и Работнички, Ѓорѓи Кочов и Марин Докузовски, заедно со играчите Игор Пенов (МЗТ) и Димитар Мираковски (Работнички), на прес конференција во...

Започнува борбата за европскиот кошаркарски трон

Белград од денес до недела е домаќин на завршниот турнир во кошаркарската Евролига. За трофејот ќе се борат актуелниот првак Фенербаче, најпријатното изненадување оваа...

Измамник се претставил како 17-годишник и играл за средошколски тим

Дваесет и пет годишен маж бил уапсен поради лажно претставување, откако со месеци играл по лажно име за еден средношколски кошаркарски тим од Далас. Сиднеј...

Вундеркиндот Дончиќ не одлучил дали ќе оди во НБА

Најголемиот европски кошаркарски талент, Лука Дончиќ не е сигурен дали ќе се пресели во НБА лигата во текот на летото, признава самиот 19-годишен Словенец. Дончиќ...

Харден, Леброн и Дејвис во трка за МВП наградата

НБА лигата, изминатата ноќ, ги објави имињата на кандидатите што конкурираат за престижните награди: МВП на сезоната, најдобар дефанзивец, најдобар дебитант, најдобар шести играч,...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Украинските хулигани се снимаа пред нападот на навивачите на Ливерпул (видео)

Украинските фудбалски хулигани се снимаа пред да ги нападнат навивачите на Ливерпул во Киев во четвртокот. Во видеото објавено на социјалните мрежи се гледа група...