Top Sport

Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Лазовски го објави поширокиот список за евроквалификациите

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Марјан Лазовски, го објави поширокиот список на кошаркарки на чии услуги ќе смета …

Лазовски го објави поширокиот список за евроквалификациите Прочитај повеќе

Тепачка на тренингот на Чикаго, Миротиќ завршил во болница (Видео)

Шпанскиот кошаркарски репрезентативец Никола Миротиќ завршил во болница откако соиграчот од Чикаго Булс, Боби Портис го удрил со тупаница во …

Тепачка на тренингот на Чикаго, Миротиќ завршил во болница (Видео) Прочитај повеќе

АБА: Жориќ МВП на колото, Гарсија од МЗТ најдобар асистент

Центарот на Цибона и на хрватската репрезентација Лука Жориќ е најкорисниот играч во четвртото коло во регионалната АБА лига. Искуснот …

АБА: Жориќ МВП на колото, Гарсија од МЗТ најдобар асистент Прочитај повеќе

Тодоров: Доминиравме во скокот, тука го добивме натпреварот

МЗТ синоќа ја забележа првата гостинска победа во АБА лигата, втора во сезоната во регионалната лига, откако во Лакташи ја …

Тодоров: Доминиравме во скокот, тука го добивме натпреварот Прочитај повеќе

Scroll to Top