Кошарка

Сè за и околу кошот, македонската кошарка, НБА, европскиот баскет. Најнови вести и интересни стории.

Пораз на шампионот, Драгиќ ги сруши Лејкерси (Видео)

Поразот на Голден Стејт од Сакраменто, новиот трипл-дабл на Расел Вестбрук, продолжување на победничката низа на Торонто Репторс и драматичната победа на Мајами во...

Ергин Атаман, тренер со најмногу порази во историјата на Евролигата

Тренерот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман, од вчера е сопственик на неславен рекорд, тренер со најмногу порази во историјата на Евролигата. Ефес, во четвртокот, гостуваше...

Нуркиќ на постерот на Леброн (Видео)

Суперстарот на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс, имаше спектакуларно забивање на натпреварот во Портланд. „Жртва“ беше центарот од БиХ, Јусуф Нуркиќ. Леброн во Орегон забележа 35...

Трип-дабл за Јокиќ, Шариќ ја раздвижи Филаделфија, нов пораз на Кливленд...

Никола Јокиќ од Денвер и Бен Симонс од Филалделфија забележаа по трипл-дабл во победите на своите тимови, а Кливленд запиша нов пораз на турнејата...

Црвена звезда ја декласира Валенсија, Антиќ постигна три коша

Црвена звезда ја декласира Валенсија 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23) во 26.коло во Евролигата. Перо Антиќ постигна една тројка од четири обиди, а за...

Драгиќ 33 поени, Богдановиќ погоди клучна тројка, Вучевиќ блиску до трипл-дабл...

Голден Стејт Вориорс стави крај на мини серијата од два порази со триумфот над ЛА Лејкерс 117:106. Изминатата ноќ победи забележаа Сакраменто Кингс и...

Драма во Бостон, Вашингтон победи по две продолженија (Видео)

Кошаркарите на Вашингтон Визардс го добија дербито во Источната конференција против Бостон Селтикс. Визардс победија во Масачусетс по две продолженија 125:124. Визардс со тројката од...

Раѓа одговори: Златко Мамиќ ме буди секое утро!

Легендата на хрватската кошарка, Дино Раѓа саркастично му одговори на лидерот на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ, откако тој пред неколку дена го прозва кошаркарот. Во...

АБА лига: Жориќ МВП на сезоната (Видео)

Кошаркарот на Цибона Лука Жориќ е прогласен за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во АБА лигата. 33-годишниот кошаркар во просек бележи најголема...

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео)

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО