Top Sport

Жоржињо: Планирав да го промашам пеналот, знаев дека Донарума ќе одбрани!

Италија е европски шампион, првпат по 1968 година и тоа по драматичната победа над Англија на пенали.
Фудбалерот на Челси – Жоржињо вели дека „планирал“ да го промаши својот удар.

Во петтата серија Жоржињо можеше да и го донесе трофејот на Италија уште пред младиот Сака да стигнеше на ред да го изведе ударот од белата точка. Сепак, англискиот голман Пикфорд со голема доза среќа успеа да го скроти ударот.

„Тоа е се планирано. Знаев дека Донарума ќе го одбрани следниот удар“ на шега рече Жоржињо кој е во иделаните 11 на првенството во изборот на УЕФА.

„Секогаш давам се од себе за тимот, но за жал, некогаш тоа не е довволно. На крајот го промашив пеналот и во тој момент цел свет се сруши околу мене. Сакав да бидам тој кој на Италија ќе и ја донесе титулата, но за среќа, го имаме овој феномен меѓу стативите кој ме спаси“ рече Жоржињо.

4Anime: Dream Dimension Hunter Fandora anime episode 3 online free at https://4anime.biz 4anime sign up

WCOStream: Colorful (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc paw patrol wcostream

Website https://aniwatch.pro: Watch Umibe no Étranger (Dub) aniwatch Episode Full watch anime free

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/gogoanimelol

Degreed: https://degreed.com/gogoanimelol#/collection

App roll20: https://app.roll20.net/users/9297468/gogoanimelol

Scroll to Top