Top Sport

ЕУРО 2020

Најдобра тетоважа од ЕУРО: Кјелини, Сака и пехарот

Европското првенство заврши пред една недела. Шампионатот (не)очекувано го освои репрезентацијата на Италија. Азурите, во финалето, по изведувањето на пенали …

Најдобра тетоважа од ЕУРО: Кјелини, Сака и пехарот Прочитај повеќе

Емотивна порака на Сака по промашениот пенал: Ќе победиме, љубовта секогаш победува!

Англискиот фудбалски репрезентативец Букајо Сака (19) се огласи на социјалните мрежи првпат по промашениот пенал во финалето на ЕУРО2020. Тој, …

Емотивна порака на Сака по промашениот пенал: Ќе победиме, љубовта секогаш победува! Прочитај повеќе

Касано: Без напаѓач го освоивме ЕУРО 2020

Поранешниот италијански репрезентативец, Антонио Касано, изјавил дека Азурите без напаѓач триумфирале на Европското првенство. Италија, во неделата, по изведувањето на …

Касано: Без напаѓач го освоивме ЕУРО 2020 Прочитај повеќе

Жоржињо: Планирав да го промашам пеналот, знаев дека Донарума ќе одбрани!

Италија е европски шампион, првпат по 1968 година и тоа по драматичната победа над Англија на пенали. Фудбалерот на Челси …

Жоржињо: Планирав да го промашам пеналот, знаев дека Донарума ќе одбрани! Прочитај повеќе

Наместо „Англија шампион“, да напишам „победник во полуфинале“

„Англија е шампион на Европа“ пишува на тетоважата на младиот Луис Холден кој го врежа ова на својата нога веднаш …

Наместо „Англија шампион“, да напишам „победник во полуфинале“ Прочитај повеќе

Scroll to Top