Top Sport

ЕУРО 2020

Отворен фудбал во Баку, тандемот Бејл – Рeмзи носи предност за Велс

Одлични воведни 15-тина минути на Олимпискиот стадион во Баку играа репрезентациите на Велс и на Турција во рамки на првото …

Отворен фудбал во Баку, тандемот Бејл – Рeмзи носи предност за Велс Прочитај повеќе

Кастањ опериран 6 часа, за три сантиметри кариерата му била во прашање!

Белгискиот фудбалски репрезентативец Тимоти Кастањ (25) уште на првиот меч против Русија го заврши настапот на ЕУРО 2020. При победата …

Кастањ опериран 6 часа, за три сантиметри кариерата му била во прашање! Прочитај повеќе

Гринпис се извинија инцидентот во Минхен – УЕФА потегот го нарече непромислен и опасен

Меѓународната еколошка организација Гринпис, се извини за инцидентот што го предизвика нивниот активист, пред почетокот на натпреварот помеѓу Франција и …

Гринпис се извинија инцидентот во Минхен – УЕФА потегот го нарече непромислен и опасен Прочитај повеќе

Да се биде или не за Турција и Русија, Азурите се фаворити против Швајцарија

На Европското првенство во фудбал, во среда, ќе започне второто коло, во фазата по групи. По одигрувањето на денешните натпревари …

Да се биде или не за Турција и Русија, Азурите се фаворити против Швајцарија Прочитај повеќе

Роналдо ја тргна „Кока-кола“, Погба истото го направи со „Хајнекен“

Откако Кристијано Роналдо, на прес конференцијата пред мечот со Унгарија, ги тргна шишињата „Кока-кола“ и им порача на сите дека …

Роналдо ја тргна „Кока-кола“, Погба истото го направи со „Хајнекен“ Прочитај повеќе

AnimeTV kisa anime tv: Redo of Healer Episode 12

KissAnime anime: Watch Redo of Healer Episode 4

Scroll to Top