Top Sport

Абердин се пласира во полуфиналето на Купот, па го отпушти менаџерот

Абердин и Бојан Миовски обезбедија пласман во Купот на Шкотска. Абердин во четвртфиналето го победи Килманрок со 3:1.

Еден час по завршувањето на натпреварот клубот обајви дека искусниот Англичанец, Нил Ворнок, повеќе не е тренер на Абердин.

Ворнок пред еден месец го презеде тимот, но и покрај изборениот пласман во полуфиналето на Купот, отказ доби поради лошите резултати во превенството.

Во објавата дека Ворнок повеќе не е тренер на Абердин, клубот посочи дека тимот наскоро ќе добие нов тренер.

Scroll to Top