Top Sport

Адеми би можел да паузира три месеци

Динамо Загреб, вчера, ја победија Омонија со 2:0, во првиот меч од втората квалификациска рунда за пласман во Лигата на шампионите. Мечот против Омонија го започна, но не го заврши капитенот на Динамо, Аријан Адеми.

Македонскиот репрезентативец се повреди во 42.минута. По мечот тренерот на Динамо, Дамир Крзнар, изјави дека Адеми го повредил квадрицепсот, но дека не е сигурен дали ја повредил и задната ложа.

Доколку станува збор за оваа повреда, тогаш Адеми од фудбалските терени ќе отсуствува околу три месеци.

Тоа би значело дека тој нема да ми биде на располагање на новиот селектор, Благоја Милевски, за квалификациските натпревари во септември и октомври.

Македонија во септември ќе игра против Ерменија, Исланд и Романија, а во октомври за противници ќе ги има Лихтенштајн и Германија.

AniWatch: Code Geass: Lelouch of the Rebellion: Miraculous Anniversary anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime

AnimeTV: Inugami-san to Nekoyama-san: Nekoyama-san to Onsen Ryokou anime episode Full online free at https://animetv.cc https anime tv

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Watch Fatal Fury 2: The New Battle Episode Full

Animeflixnl blogspot: https://animeflixnl.blogspot.com/

Issuu: https://issuu.com/animefreakws

Scroll to Top