Top Sport

Алегри: Меси ја заслужи Златната топка

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри, смета дека Лионел Меси ја заслужил Златната топка. Алегри вели дека Меси „технички е најдобриот играч во светот“.

„Не знам кои се условите во изборот, но технички нема подобар играч од Меси“, рекол Алегри по триумфот на Јувентус над Саларнитана.

Овие зборови на Алегри сигурно нема да му се допаднат на Кристијано Роналдо. Алгри една сезона му беше тренер на Роналдо во Јувентус.

Во Италија се шпекулира дека Алгери токму поради Роналдо му ја отстапи функцијата на Андреа Пирло.

Кога Алгери се врати во Јувентус, на почетокот на оваа сезона, Роналдо замина во Манчестер јунајтед.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 8

anime stream AnimeDao My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime online Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

watch anime dub Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

tải go88
Scroll to Top