Top Sport

Алегри нападнал новинар: Гом.о, пишувај ја вистината

Јувентус го освои Купот на Италија, а Масимилијано Алегри конечно го симна проклетството на вториот мандат.

Тренерот на Јувентус го обележа финишот на натпреварот, кога направи шоу незадоволен од една судиска одлука. Пред да биде исклучен го фрли палтото и ја изведи вратоврската и за малку ќе ја искинеше кошулата.

Новинарот на „Тутоспорт“ Гвидо Вакаџо откри дека по финалето Алегри почнал да го навредува и да му се заканува.

„Ќе ти ги скинам ушите, гом.о новинарско. Пишувај ја вистината, а не она што ти го кажуваат клубовите“, наводно рекол Алегри.

Scroll to Top