Top Sport

Алиоски со магичен гол го „отвори“ Исланд! Одиме на сигурна победа!

Македонската фудбалска репрезентација имаше совршен старт на клучниот квалификациски меч против Исланд во Скопје, откако Езѓан Алиоски постигна фантастичен гол за водство од 1:0 по само седум минути игра.

Момците на селекторот Благоја Милевски знаат дека мораат да одат на сигурна победа за да го обезбедат пласманот во баражот за Светското првенство, и не можевме да имаме подобар старт. Само вака да се продолжи!

Scroll to Top