Top Sport

Алвеш: Златната топка ја заслужува Кристијан Ериксен

Повратникот во Барселона, Дани Алвеш вели дека за него Лионел Меси ќе остане најдобриот фудбалер на денешницата, но дека „Златната топка“ заслужува да оди кај Данецот Кристијан Ериксен.

38-годишниот Алвеш, кој освои три титули од ЛШ со Барселона и освои двојна титула со Јувентус во Италија, вели дека во Париз вечерва треба да биде почестен фудбалерот на Интер, Ериксен, кој колабираше на ЕУРО 2020 со срцев напад на првиот меч на данската репрезентација.

„Ериксен ја заслужува ‘Златната топка’ оваа година за тоа низ што помина. Тоа би било силна порака до целиот фудбал, луѓето да имаат малку повеќе чувствителност. Меси е најдобриот, веќе 20 години, но би било навистина убав гест да му ја дадат наградата на Ериксен“, вели Алвеш.

animeheaven app. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

sites to watch anime Attack on Titan Season 3 Part 2

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

animes online AnimeHeaven The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

english dubbed anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime website The Rising of the Shield Hero (Dub)

tải go88
Scroll to Top