Top Sport

Анчелоти: Работата во Реал носи повеќе страдање отколку среќа

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти изјави дека работата во шпанскиот клуб носи повеќе страдање отколку среќа.

Италијанецот се врати во клубот во 2021 година, откако беше дел од тимот од 2013 до 2015 година.

„Ја сакам мојата работа, особено сега во Реал Мадрид. Мислам дека ова е најдоброто место. Но, оваа работа носи повеќе страдања отколку среќа бидејќи има многу тешкотии со кои треба да се справите. И покрај победите, сè уште има луѓе кои не се среќен, секогаш ќе се најде играч кој е разочаран што не игра или слично. Радоста можеш да ја споделиш, но страдањето не можеш. Добро ми оди,но тоа е повеќе страдање отколку среќа“, изјави Анчелоти за „Марка“.

Scroll to Top