Top Sport

Андерлехт го купува Дарко Чурлинов

Белгискиот гигант Андерлехт е во завршни преговори за трансферот на македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов од Штутгарт. Раководството на клубот ги договори личните услови со Чурлинов и останува двата клуба да се договорат за отштетата.

dobivaj vesti na viber

Штутгарт бара 4 милиони евра отштета за Чурлинов и се чини дека Андерлехт ќе се согласи тоа да го плати.

Македонскиот репрезентативец минатата сезона играше во Шалке 04 како позајмен играч, но ова лето се врати во Штутгарт.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top