Top Sport

Арда Туран знае да биде и фер (видео)

Турскиот фудбалер Арда Туран честопати е на насловните страници поради тепачки, лудо однесување, црвени картони… Меѓутоа, вечерва имаше едно друго лице на фудбалерот на Башакшехир.

Во дуелот од турската Суперлига, Башакшехир победи со 1:0 на гостувањето кај Анталијаспор за да се зацврсти на првото место на табелата и да стигне чекор поблиску до првата титула.

Сепак, најинтересна беше ситуацијата во 19-тата минута, кога поранешниот фудбалер на Барселона призна дека последен играл со топката пред таа да излезе во аут. Сепак, судијата не му поверува и дури му покажа жолт картон на Назим Сангаре од Анталија за расправијата и му нареди на Туран да го изведе аутот. Тој реши да ја врати топката кај Анталијаспор исфрлувајќи ја во гол-аут. Секоја чест!

https://topsport.mk/fudbal/turan-so-neverojatna-kazna-od-16-mecha-video/

Jujutsu Kaisen (TV) Episode 14 at AnimeHeaven one piece anime heaven

The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at website https://animeplanet.cc anime planet fire force

Scroll to Top