Top Sport

Аргентинска фудбалерка била претепана и задавена од поранешниот сопруг

Аргентинската фудбалерка Флоренсија Гињазу била пронајдена мртва во својот стан откако била претепана и задавена од нејзиниот поранешен сопруг Игнасио Агустин Ното.

Соседите сфатиле што се случило кога на еден од прозорците од куќата прочитале натпис „јавете се на 112, децата се сами“. Државниот печат пишува дека убиецот ја напишал пораката пред да изврши самоубоство.

Децата, две момчиња на возраст од седум и пет години, играле плејстејшн во дневната соба додека нивните родители се расправале во другата каде што се случила трагедијата.

Еден од соседите кога ја прочитал порката на прозорецот повикал полиција, која ја скршила вратата од спалната соба и ја пронашла фудбалерката на подот во локва крв.

Гињазу, играла фудбал за клубот Атлетико Аргентино, кој изрази сочувство до семејството и пријателите.

Оштетената пред пет месеци поднела пријава против поранешниот сопруг …

Scroll to Top