Top Sport

Арсенал со „петарда“ го почести Шефилд, хет-трик на Нкетија

Арсенал го победи Шефилд јунајтед со 4:0, Борнмут славеше над Барнли со 2:1, а Челси уште еднаш ги разочара своите навивачи, откако загуби на „Стенфорд Бриџ“ од Брентфорд со 0:2.

Дуелот со Шефилд јунајтед на „Емирејтс“ засекогаш ќе го памети напаѓачот на Арсенал, Нкетија. 24-годишникот постигна хет-трик, головите ги постигна во 28., 51. и 58.минута. Четвртиот гол за Арсенал во 88.минута од пенал го постигна Виеира, а точка на мечот во 97.минута стави Томијасу.

Челси уште еднаш разочара, а Бренфорд трета година по ред победи на „Стенфорд Бриџ“. На последните четири натпревари на домашен терен, Челси освои само еден бод. Головите во победата 2:0 за Бренфорд ги постигнаа Пинок во 58. и играчот на мечот Мбуемо во 96.минута.

Борнмут ја забележа првата победа во сезоната, на домашен терен го победи барнли со 2:1. Семињо и Билинг, го поништија голот на Тејлор.

Scroll to Top