Top Sport

Артета вели сакаат да играат, Арсенал побараа одложување на дербито со Тотенхем

Иако менаџерот Микел Артета изјави дека тие „дефинитивно“ сакаат да го играат неделното дерби на северен Лондон против Тотенхем, Арсенал официјално побараа одложување на мечот, јавуваат бритаските медиуми.

Според „Дејли мејл“ во Тотенхем се лути на доцното барање на „топчиите“, кои ќе биде разгледувано утре и доаѓа откако вчера Арсенал одиграа 0:0 против Ливерпул во полуфиналето на Карабао купот.

„Со неволност се решивме на овој чекор, но имаме премногу фудбалери кои не се достапни во тимот поради КОВИД, повреди и Африканскиот куп на нации“, се вели во објавата на Арсенал.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english dubbed anime AnimeHeaven Death Note

english dubbed anime Naruto: Shippuden (Dub)

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeHeaven One-Punch Man Episode 9

anime heaven au AnimeHeaven One-Punch Man

Scroll to Top