Top Sport

Асенхио бранеше пенали, Виљареал победи (Видео)

Фудбалерите на Виљареал забележаа победа од 1:0 во дуелот Хетафе во првиот меч од неделната програма во Ла Лига. Апсолутен херој на мечот е голманот на Виљареал, Серхио Асенхо, кој одбрани два пенали.

Единствениот гол на „Ел Мадригал“ го постигна младиот Турчин Унал во третата минута, а главен „виновник“ што потоа мрежите мируваа е голманот на „жолтата подморница“ Серхио Асенхо.

Тој најпрвин му одбрани пенал на Анхел во 36.минута, а 15 минути подоцна беше поуспешен и од Молина.

Виљареал со оваа победа стигна до петтата позиција со 41 бод. Хетафе е 10. до 33 бода.

4Anime persona 4 anime netflix: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 10

AnimeTV anime tv demon slayer: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 11 (https://animetv.cc/m/1Vnp/ep-11)

Scroll to Top