Top Sport

Атлетико го претстави Аксел Витсел

Искусниот Белгиец, Аксел Витсел (33) е нов играч на Атлетио Мадрид. Витсел пристигна на „Метрополитано“ како слободен играч откако му истече договорот со Борусија Дортмунд.

dobivaj vesti na viber

Атлетико и Витсел договорија едногодишна соработка, со можност таа да биде продолжена на уште една сезона.

Витсел има одиграно повеќе од 600 натпревари во кариерата настапувајќи за Стандард Лиеж, Бенфика, Зенит, Тијанџин и Борусија.

Членот на „златната генерација“ на Белгија, за националниот тим има одиграно 124 натпревари.

Неговата природна позиција е централен играч за врска, но добро се снаоѓа и како офанзивен играч за врска на десното крило.

Во Атлетико дојде на местото на Ектор Ерера кој се пресели во МЛС лигата.

tải sunwin

sunwin

sunwin web

sunwin.apk mới nhất sunwin sunwin web

tải sunwin apk

Scroll to Top