Top Sport

Баерн безмилосен против Бремер – 12:0 против петтолигашот

Баерн Минхен немаше милост за петтолигашот Бремер во меч од ДФБ купот, победувајќи ги аматерите со 0:12 на гости предводени од четирите гола на Ерик Чупо-Мотинг, и двата гола на младиот талент Џамал Мусијала.

Чупо-Мотинг го комплетираше својот хет-трик во првите 35 минути игра во Бремен и имаше асистенција до Мусијала, за по првото полувреме да биде 0:5. Тимот на Јулијан Нагелсман не попушти ниту во второто полувреме, во кое додадоа уште пет гола.

ГОЛОВИ: Чупо-Мотинг 8′, Мусијала 16′, Варм (аг) 27′, Чупо-Мотинг 28′, Чупо -Мотинг 35′, Тилман 47′, Мусијала 48′, Сане 65′, Кузанс 80′, Чупо-Мотинг 82′, Сар 86′, Толисо 88′.

Doraemon the Movie: Nobita and the Haunts of Evil Episode Full

AnimeFreak: Tang Lang Bu Chan anime episode Full online free at https://animefreak.ws animes online

Website https://animebee.to: Watch Now and Then, Here and There (Dub) animebee Episode 13 watch anime

A Centaur's Life (Dub) (https://animeflix.nl/m/daKO) Episode 12

Behance: https://www.behance.net/animefreakws/

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime

Scroll to Top